Vojtěch Vojtíšek a Laďka Zbiejczuk Suchá: Webové knihy a projekt Beletrion

Ústav informačních studií a knihovnictví FF UK srdečně zve na přednášku, která se bude konat 3. dubna 2023 od 10:50 online v MS Teams.

Vojtěch Vojtíšek z Městské knihovny v Praze a Laďka Zbiejczuk Suchá z Katedry informačních studií a knihovnictví MUNI se dlouhodobě věnují designu informačních služeb. Ve své přednášce představí, jak během pandemie a bezprostředně po ní experimentovali za pomoci designových metodologií s novým formátem webových knih v Městské knihovně v Praze. Společně se sešli v rámci projektu TA ČR a hledali odpovědi na otázky, jestli mohou webové knihy přinést lepší čtenářský zážitek a jak smysluplně dostat komunitní čtenářské služby knihoven do online prostředí. V přednášce se seznámíme s webovými knihami ve formátu next-book a novou službou Beletrion.

Přednáška se koná v rámci cyklu Odborné fórum, platformy pro setkávání studentů a studentek s odborníky, která se každý týden věnuje aktuálním otázkám a tématům z oblasti informační vědy, knihoven, technologií a nových médií. Přednášky jsou otevřeny také zájemců z řad veřejnosti přes MS Teams.

Kód místnosti v MS Teams je Q6SICLA. Přímý odkaz na přednášku.

Záznamy z přednášek na jsou dostupné na YouTube.

Spolupořadatelem Odborného fóra je Česká informační společnost, z.s.

Podrobnosti události

Začátek události