Vít Krobot a Juan Zamora: Univerzitní nakladatelství ve věku čteček, databází a tisku na přání

Ústav informačních studií a knihovnictví FF UK srdečně zve na přednášku Víta Krobota a Juana Zamory, která se bude konat 21. října 2024 v 10:50-12:20 online na platformě Zoom.

Vít Krobot a Juan Zamora z Nakladatelství Karolinum představí činnost univerzitního nakladatelství v kontextu požadavků globálního knižního trhu. Jak se nakladatel vyrovnává s nároky na okamžitou dostupnost informací, udržitelnost nebo multimediálnost obsahu? Na konkrétních příkladech z praxe se zaměříme na současné výzvy akademického publikování, jako jsou elektronické a multimediální knihy nebo tisk na přání.

Přednáška se koná v rámci cyklu Odborné fórum, platformy pro setkávání studentů a studentek s odborníky z oblasti informační vědy, knihoven, technologií a nových médií. Přednášky jsou kromě studentů ÚISK FF UK otevřeny také studentům jiných oborů a zájemců z řad veřejnosti. Můžete se k nám připojit online přes Zoom nebo sledovat záznamy z přednášek na YouTube.

Přednáška se uskuteční online na platformě Zoom.

Spolupořadatelem Odborného fóra je Česká informační společnost, z. s.

Podrobnosti události

Začátek události