Valná hromada Studentského fondu FF UK: Volby do Studenstké rady

Pokud jste studujícím FF UK, můžete se dostavit ve středu 16. října 2024 v 16:00 do auly (P131) v hlavní budově. Každý studující FF UK zde bude mít možnost v demokratických volbách ovlivnit studentský i spolkový život na celý příští akademický rok a zvolit své radní nebo se jí/jím i stát.

Studentská rada FF UK je výkonným orgánem Studentského fondu FF UK, z.s., jehož cílem je pomáhat studentům komunikovat s vedením, hájit jejich zájmy, organizovat studentský život a také pomáhat rozvíjet a koordinovat spolkový život na naší fakultě.

Nejvyšším orgánem fondu je valná hromada, kde si studující každý rok volí sedm nových radních a tři revizní komisaře nebo komisařky. Dalších pět radních pak volí spolkové kolegium, které se sejde týden po valné hromadě.

Právo volit a kandidovat mají všichni studující FF UK. V průběhu valné hromady je pro studující vyhlášeno děkanské volno. Předpokládá se, že volby budou ukončeny v 17:30 hodin.

Kandidatura se podává především v místě konání valné hromady. Není třeba předem studovat žádnou kandidátku. Není potřeba to nikomu hlásit předem. Každý kandidát nebo kandidátka, který/á se přihlásí ke kandidatuře v průběhu valné hromady, dostane příležitost přednést svůj kandidátský projev, ve kterém bude mít možnost se voličům představit.

Kandidovat je možné i v nepřítomnosti. Je však potřeba to oznámit e-mailem na adresu sr@ff.cuni.cz nejpozději do středy 16. října do 16 hodin. Taková kandidatura bude přijata, pokud budou splněny všechny její náležitosti, tedy: kandidát/ka v e-mailu uvede ročník a formu (Bc./Mgr./Ph.D.) svého studia, studijní program a kontaktní e-mail. E-mail by měl obsahovat také informace o datu narození a bydlišti uchazeče/čky (tyto informace jsou neveřejné a slouží pouze pro účely oficiálního protokolu z voleb). Kromě toho může kandidát/ka na stejný e-mail zaslat také svůj volební projev, video nebo prezentaci, kterou by se mohl/mohla i přes svou nepřítomnost představit voličům na valné hromadě.

Hlasování na dálku bohužel není možné.

Podrobnosti události

Začátek události
16. 10. 2024 16:00 - 19:00
Filozofická fakulta UK, místnost P131 (aula)