Timothy Garton Ash: From Post-War Europe to Post-Wall Europe – and Back

Přednáška britského historika a publicisty se koná při příležitosti předsednictví ČR v Radě EU a pod záštitou Mikuláše Beka, ministra pro evropské záležitosti ČR. Akce se uskuteční ve středu 16. listopadu od 10 do 12 hodin v aule Filozofické fakulty UK (P131).

Anotace:

Drawing on the argument of his new book Homelands: a Personal History of Europe, Timothy Garton Ash will explore – with special reference to the legacy of the Velvet Revolution in Prague – how and why Europe descended from the high hopes of the post-1989 era to the depths of the largest war in Europe since 1945.

Timothy Garton Ash je profesorem evropských studií na Oxfordské univerzitě. Zabývá se především moderními a soudobými dějinami střední a východní Evropy.

Podrobnosti události

Začátek události
16. 11. 2022 10:00 - 12:00
nám. Jana Palacha 2, Praha 1 (FF UK)