Štěpán Drahokoupil: Advokační práce a systémová změna –⁠ výzva pro knihovny?

Ústav informačních studií a knihovnictví FF UK srdečně zve na přednášku dr. Štěpána Drahokoupila z Ústavu politologie FF UK na téma „Advokační práce a systémová změna –⁠ výzva pro knihovny?“, která se bude konat 16. října 2023 od 10:50 online v MS Teams.

Štěpán Drahokoupil je programovým manažerem Advokačního fóra Nadace OSF, působí jako advokační expert v Platformě pro včasnou péči, dříve se věnoval také prosazování systémových změn v inkluzivním vzdělávání. Co praktického se skrývá za pojmy jako jsou advokační práce a systémová změna? Seznámíme se s konkrétními příklady úspěšných advokačních kampaní a základními přístupy při prosazování změn advokační cestou. Součástí přednášky budou tipy pro úspěšnou advokační práci, včetně přehledu efektivních nástrojů pro plánování advokační kampaně (strom problému a mapa klíčových hráčů).

Přednáška se koná v rámci cyklu Odborné fórum, platformy pro setkávání studentů a studentek s odborníky. Každý týden se věnujeme aktuálním otázkám a tématům z oblasti informační vědy, knihoven, technologií a nových médií. Přednášky jsou kromě studentů ÚISK FF UK otevřeny také zájemců z řad veřejnosti, můžete se k nám připojit online přes MS Teams nebo sledovat záznamy z přednášek na YouTube. Spolupořadatelem Odborného fóra je Česká informační společnost, z. s.

Přednáška probíhá online v MS Teams: kód místnosti Q6SICLA

Podrobnosti události