Slavnostní předání ceny Premia Bohemica

Laureátkou letošního ročníku Ceny Premia Bohemica se stala Associate Professor dr. Gertraude Zand ze Slavistického institutu Vídeňské univerzity. V rámci předávání zazní přednáška laureátky s názvem „Bohemarius“ Alois Uhle – neoprávněný mýtus o národnostní konverzi.

Cena Premia Bohemica je udělována za významný přínos bohemistice v zahraničí. Nominováni mohou být jak zahraniční bohemisté či bohemistky, tak překladatelé a překladatelky, kteří se ve své zemi zasloužili ve výrazné míře o propagaci české literatury a kultury. Cenu od roku 2017 s podporou Obce spisovatelů uděluje Moravská zemská knihovna v Brně. Nominace posuzuje komise složená z předních literárních vědců z univerzitních i akademických pracovišť v České republice a z dřívějších laureátů ceny.

Podrobnosti události

Začátek události