Silvie Převrátilová: Práce s učebnicí Paráda! Učíme se česky

Ústav českého jazyka a teorie komunikace FF UK zve na workshop, který proběhne 19. dubna 2023 od 16:00 do 19:15 v Kampusu Hybernská, budova A, 2. patro, zasedací místnost.

Náplň workshopu:
V úvodu se seminář zaměří na východiska vzniku nového učebního materiálu pro výuku češtiny jako druhého jazyka v kontextu potřeb dětí s odlišným mateřským jazykem v českých školách. Účastníci se seznámí s didaktickými postupy použitými v nové učebnici, určené především pro žáky 2. stupně základní školy. Vedle postupů rozvoje řečových dovedností, lexika a gramatického aparátu představí také složku CLIL a průkopnickou sekci Český jazyk, která spojuje výuku češtiny jako mateřského a druhého jazyka. Účastníci budou mít možnost seznámit se jak s učebnicí, tak s doprovodnými materiály, včetně pracovního sešitu, sady online cvičení, nahrávek k poslechovým cvičením, slovníčků a metodické příručky. Součástí semináře bude diskuse o výukových postupech založených na principech komunikačního vyučování.

Workshop i materiály jsou zdarma.
Kurz patří do bloku podpůrných kurzů pro vyučující na základních a středních školách pořádaný Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy a Kampusem Hybernská.

Podrobnosti události

Začátek události