Pavel Bednařík: Wikipedie jako nástroj mediálního vzdělávání

Ústav informačních studií a knihovnictví FF UK zve na přednášku Pavla Bednaříka z Wikiimedia Česká republika, která se bude konat 30. října 2023 v 10:50–12:20 online v MS Teams.

Mediální gramotnost je pro léta 2023–2024 společným komunikačním tématem českých knihoven a bude také předmětem následujícího Odborného fóra. Myslíte, že je možné využívat Wikipedii jako nástroj pro rozvoj kritického myšlení a mediální gramotnosti? V přednášce si na konkrétních příkladech ukážeme, jak jsou projekty Wikimedia Foundation provázány s možnostmi současného mediálního vzdělávání. Představíme si rovněž portál Mediální gramotnost a koncept Wikiverzity, která nabízí rozcestník vzdělávacích a metodických materiálů.

Přednáška se koná v rámci cyklu Odborné fórum, platformy pro setkávání studentů a studentek s odborníky, která se každý týden se věnuje aktuálním otázkám a tématům z oblasti informační vědy, knihoven, technologií a nových médií. Přednášky jsou otevřeny všem studentům i zájemcům z řad veřejnosti.

K přednáškám se můžete připojit online přes MS Teams (kód místnosti Q6SICLA) nebo sledovat záznamy z přednášek na YouTube.

Spolupořadatelem Odborného fóra je Česká informační společnost, z. s.

Podrobnosti události

Začátek události