Mezinárodní konference 15th EURAMAL Conference: Ecocritical Approaches and Environmental Issues in Modern Arabic Literature

Katedra Blízkého východu Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a Orientální ústav Akademie věd ČR hostí mezinárodní konferenci 15th EURAMAL Conference: Ecocritical Approaches and Environmental Issues in Modern Arabic Literature, která se koná od 27. do 31. 5. 2024 v hlavní budově Akademie věd ČR a Vile Lanna.

U příležitosti stého výročí úmrtí Franze Kafky také v rámci konference proběhne zvláštní panel věnovaný reflexi jeho díla v arabské literatuře. Na konferenci vystoupí přední evropští odborníci a odbornice na moderní arabskou literaturu společně s pracovníky a doktorandy Katedry Blízkého východu FF UK (František Ondráš, Viktor Bielický, Adéla Provazníková, Monika Šramová, Lukáš Koutský). Čestnými hosty konference jsou ománská akademička a literátka dr. Jokha al-Harthi a emeritní profesor arabské literatury na Durhamské univerzitě prof. Paul Starkey.

Program konference je dostupný zde.

Podrobnosti události

Začátek události