Martina Košanová: Vizuální smog v knihovnách

Ústav informačních studií a knihovnictví FF UK srdečně zve na přednášku Martiny Košanové na téma Vizuální smog v knihovnách, která se bude konat 20. února 2023 od 10:50 online v MS Teams.

Martina Košanová působí jako ředitelka Odboru komunikace a tisková mluvčí Národní knihovny ČR. Vizuální smog se ve velké míře týká grafického designu, ale v širším smyslu jde o cokoli, co negativně ovlivňuje člověka ve veřejném prostoru. Existuje celá řada hledisek, která mohou pomoci vizuální komunikaci hodnotit, a s nimi se v přednášce také seznámíme. Na vizuální smog v knihovnách se podíváme optikou estetiky, fyziky, bezpečnosti, obsahu, funkce, efektivity a kontextu.

Přednáška se koná v rámci cyklu Odborné fórum, platformy pro setkávání studentů a studentek s odborníky. Každý týden se věnujeme aktuálním otázkám a tématům z oblasti informační vědy, knihoven, technologií a nových médií. Přednášky jsou kromě studentů ÚISK FF UK otevřeny také zájemců z řad veřejnosti, můžete se k nám připojit online přes MS Teams nebo sledovat záznamy z přednášek na YouTube. Spolupořadatelem Odborného fóra je Česká informační společnost, z.s.

Přednáška probíhá online v MS Teams: kód místnosti Q6SICLA
Odkaz na přednášku.