Lenka Dostálová: Metodické centrum pro výstavbu a rekonstrukci knihoven – architektura knihoven 21. století

Ústav informačních studií a knihovnictví FF UK zve na přednášku Lenky Dostálové na téma „Metodické centrum pro výstavbu a rekonstrukci knihoven – architektura knihoven 21. století“, která se bude konat 4. prosince 2023 od 10:50 online v MS Teams.

Lenka Dostálová se dlouhodobě věnuje problematice architektonického řešení budov knihoven a v posledních letech je její práce spjata s činností Metodického centra pro výstavbu a rekonstrukci knihoven. Ve své přednášce představí zaměření a aktivity metodického centra známého pod zkratkou MCVRK, které je součástí Moravské zemské knihovny v Brně. V příspěvku zazní i trendy architektury knihoven ve 21. století a představíme si významné knihovní budovy posledních let.

Přednáška se koná v rámci cyklu Odborné fórum, platformy pro setkávání studentů a studentek s odborníky, která se každý týden věnuje aktuálním otázkám a tématům z oblasti informační vědy, knihoven, technologií a nových médií. Přednášky jsou kromě studentů ÚISK FF UK otevřeny také zájemců z řad veřejnosti.
K přednáškám se můžete připojit online přes MS Teams (kód místnosti Q6SICLA, případně odkaz zde nebo sledovat záznamy z přednášek na YouTube.

Spolupořadatelem Odborného fóra je Česká informační společnost, z. s.

Podrobnosti události

Začátek události