Kariérní týden na Univerzitě Karlově

V týdnu od 19. dubna připravila Univerzita Karlova program nabitý přednáškami a aktivitami na podporu kariéry. Registrace na jednotlivé akce bude spuštěna 1. dubna ve 12:00 na webu akce.

Během celého týdne se budou konat:

• Psychodiagnostické testování

V průběhu Kariérního týdne budete mít příležitost vyzkoušet si na vlastní kůži jeden z psychodiagnostických nástrojů, který může být použit v rámci přijímacího řízení. Jedná se o Pracovně osobnostní dotazník (OPQ), který zjišťuje, jak různé aspekty vašeho chování budou pravděpodobně ovlivňovat váš pracovní výkon.

• Video interview

Video interview YCLUSTER je moderní online nástroj, kterým zaměstnavatelé testují uchazeče o zaměstnání v online prostředí. Jedná se o behaviorálně-psychologickou diagnostickou metodu, která má pro zaměstnavatele vysokou výpovědní hodnotu a kandidáta prověří skutečně do hloubky. Bez přípravy, bez přetvářky, rychle a efektivně. Vy máte nyní možnost si to okusit – alespoň ve formě krátké ochutnávky. Zažijte video interview nanečisto z pohodlí svého domova ve vámi vybraný čas a získejte zpětnou vazbu psychologa na vaše odpovědi, váš projev a vaše vystupování.

• Kariérní konzultace

Po celý týden je vám k dispozici také kariérní poradkyně Ivana Štěrbová, kterou můžete kontaktovat ohledně kariérního poradenství nebo kontroly CV.

Program:

PONDĚLÍ 19. dubna

• 17:00 Tajemství firemní kultury – Petr Skondrojanis, Cocuma

Co je firemní kultura a jak ovlivňuje pracovní prostředí? Má nějaký vliv také na výběr zaměstnanců? Tyto a další otázky zodpoví na své online přednášce Petr Skondrojanis, který má dlouholeté zkušenosti v oblasti HR a specializuje se právě na téma firemní kultury.

ÚTERÝ 20. dubna

• 18:00 Práce v EU – praktické tipy od těch, kdo vás vybírají Tomáš Novotný, EU Careers Charles University, hosté

Zajímá vás, jak vypadá příjímací řízení do institucí Evropské unie? Jaká pracovní místa v Evropské unii existují? Jak napsat životopis nebo motivační dopis? Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, nesmíte chybět na této akci.

STŘEDA 21. dubna

• 18:00 Proměna českého trhu práce v časech covidu – Tomáš Ervín Dombrovský, LMC

Zjistěte, jaká jsou zásadní data současnosti, a získejte praktická doporučení pro budoucnost od jednoho z předních analytiků pracovního trhu.

ČTVRTEK 22. dubna

• 16:00 LinkedIn. Jak na něj? – Alena Hroncová, Ivana Nová, Česká spořitelna

Rádi byste se dozvěděli, jak vylepšit svůj profil na LinkedIn? Jak ho využít pro budování své osobní značky, psaní příspěvků a zviditelnění se pro recruitery?

Můžete se těšit na pohled profesionálů ve svém oboru: Alenu Hroncovou, náborářku České spořitelny pro divizi Generálního ředitele společnosti, korporáty a finanční trhy, a Ivanu Novou, expertku korporátního bankovnictví České spořitelny.

• 18:00 Rozvoj zaměstnanců v CCHBC Vanda Ondráčková, Coca-Cola Hellenic Bottling Company

Rozvoj interních talentů je důležitou oblastí HR. Budeme si povídat o základních principech, programech a aktivitách, kterými se společnost snaží o to, aby měla správné lidi na správných místech.

Podrobnosti události

Začátek události