Jiří Nechvátal: Projekt Obálky knih

Ústav informačních studií a knihovnictví FF UK vás srdečně zve na přednášku Jiřího Nechvátala na téma Projekt Obálky knih. Jiří Nechvátal působí v Jihočeské vědecké knihovně v Českých Budějovicích jako správce projektu Obálky knih. Služba www.obalkyknih.cz propojuje nakladatele, knihkupce a knihovny, aby mohla jednoduše a přehledně zpřístupnit na jednom místě obálky knih a periodik, včetně naskenovaných obsahů a také anotací dokumentů.

Jiří Nechvátal ve své přednášce přiblíží vývoj a funkcionalitu projektu, který v dnešní době obsahuje přes 2,5 milionu knižních obálek a téměř 800 tisíc obsahů českých a zahraničních publikací.

Přednáška se koná v rámci cyklu Odborné fórum, platformy pro setkávání studentů a studentek s odborníky. Každý týden se věnujeme aktuálním otázkám a tématům z oblasti informační vědy, knihoven, technologií a nových médií. Přednášky jsou kromě studentů ÚISK FF UK otevřeny také zájemců z řad veřejnosti, z přednášek jsou pořizovány záznamy (záznamy najdete na YouTube). Spolupořadatelem Odborného fóra je Česká informační společnost, z.s.

Přednáška probíhá online v MS Teams: kód místnosti Q6SICLA
Odkaz na přednášku.