Internacionalizace jako nástroj podpory studijní úspěšnosti zahraničních studujících

Ústav jazykové a odborné přípravy slaví letos 50 let jako součást Univerzity Karlovy, která připravuje zahraniční a mezinárodní uchazeče o studium (v češtině i v angličtině) po jazykové, oborové a adaptační stránce, pracuje se studenty akreditovaných studijních programů, zajišťuje jazykové certifikace a připravuje učitele, kteří vyučují češtinu jako cizí nebo druhý jazyk. V roce svého výročí pořádá 18. června 2024 konferenci, která se zaměřuje na podporu mezinárodních studentů, kombinuje téma internacionalizace a studijní úspěšnosti zahraničních studentů a hodlá propojit tyto otázky s životem univerzit jako celku a internacionalizací pro studenty domácí.

Za cíl si klade nacházet společně odpovědi na otázky, které všichni řeší a na které neexistuje triviální odpověď, a představit nástroje, jež s jejich řešeními a zvládáními nevšedních situací pomáhají.

Konference vytyčí téma prostřednictvím hlavních přednášejících, v panelové diskuzi představí hlavní myšlenky a v následných odpoledních workshopech s panelisty v jednotlivých sekcích přinese konkrétní nástroje a řešení vybraných stěžejních témat praktickými příklady, k nimž se připojí také jednotliví vystupující s ukázkami příkladů dobré praxe.

Tematické sekce

1. internacionalizace v domácím prostředí – jak budovat jednu (dvojjazyčnou) komunitu

2. recruitment, přijímací řízení a zkoušky, cizinecký zákon a vízová politika, nostrifikace

3. sociálně-psychologická adaptace a podpora, well-being, kulturní šok

4. jazyk a akademické dovednosti, pedagogické kompetence vyučujících

Více informací včetně programu naleznete zde.

Plakát konference

Podrobnosti události

Začátek události
18. 6. 2024