FFabula Filmový klub: Portrét dívky v plamenech

Studentské spolky FFabula, SaFra ! a Charlie vás srdečně zvou na promítání kritiky oceňovaného filmu Portrét dívky v plamenech (Portrait de la jeune fille en feu), které proběhne v úterý 15. listopadu v místnosti P429 od 19:10.

Děj filmu je zasazen do prostředí Bretaně roku 1770 a sleduje vztah dvou žen, Marianne a Héloïse. Marianne je talentovanou malířkou, která dostane za úkol namalovat svatební portrét mladé dívky jménem Héloïse, která se má záhy odebrat za svým manželem. Héloïse, odmítajíc své domluvené manželství, se ale rozhodne svému osudu postavit čelem a odmítá se nechat portrétovat. Marianne proto předstírá roli její společnice a portrét maluje zpaměti. Mezi ní a Héloïse se rozvine vztah, který ani jedna z nich nečekala.

Samotnému filmu bude předcházet erudované úvodní slovo od Hany Soudkové (spolek Charlie) a Barbory Vackové (SaFra !)

Film bude promítán v původním znění s českými titulky.

Podrobnosti události

Začátek události