Den poezie | João Luís Barreto Guimarães – verše portugalského básníka

Zveme vás na portugalský literární večer, pořádaný v rámci festivalu Den poezie. Překladatelka Kateřina Ritterová (Filozofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci) představí dílo současného básníka Joãa Luíse Barreta Guimarãese a přečte své překlady jeho básní ze sbírek Středomoří (Mediterrâneo) a Tulák (Nómada). Moderátorkou večera bude portugalistka dr. Karolina Válová z Ústavu románských studií FF UK, o hudební doprovod se postará Barbora Černá a portugalské verše v originále přečte Sofia Sousa.

Literární večer proběhne 10. listopadu od 19 hodin v Kafe nůžky papír (Na Zámecké 11, Praha 4).

Více informací najdete na webu Portugalského centra v Praze nebo ve facebookové události.

João Luís Barreto Guimarães (*1967) je portugalský básník, překladatel a lékař původem z Porta. Svou první básnickou sbírku Há Violinos na Tribo vydal již roku 1989. Mezinárodně úspěšnou a oceňovanou se stala jeho sbírka Mediterrâneo (2016), putování evropskými a středomořskými dějinami a kulturou, které zachycuje fyzickou i duchovní krajinu a čas mezi klasickým starověkem a naší současností, a Nómada (2018), v níž se autor toulá v prostoru i čase a která vyjde 15. listopadu 2022 také v českém jazyce.

Podrobnosti události

Začátek události
10. 11. 2022 19:00
Kafe nůžky papír (Na Zámecké 11, Praha 4)