Call for Papers: Antropologie těhotenství a porodu

Fakulta humanitních studií UK srdečně zve na konferenci Antropologie těhotenství a porodu, která se bude konat 24. září 2024 v budově FHS UK na adrese Pátkova 2137/5, 182 00 Praha 8 v místnosti 2.11. Zájemci své příspěvky mohou posílat do 22. srpna 2024.

Konference přináší prostor pro společenskovědní reflexi témat spojených s těhotenstvím a porodem v ČR i globálně. Příspěvky se mohou věnovat oblastem těhotenství, porodu, raného rodičovství, porodní péče, potratu, reprodukční medicíny a biopolitiky/biomoci, a to především z pohledu antropologie, sociologie i historie, případně mezioborově připojovat pohledy porodní asistence, porodnictví, práva, biologie apod. Vítány jsou příspěvky doktorských, stejně tak pokročilých magisterských a bakalářských studující ve formě prezentace nebo workshopu. Konference je příležitostí pro studující prezentovat výzkum, ale přijímají se i příspěvky akademiků.

Call for Papers

Podrobnosti události