66. běh Letní školy slovanských studií

Letní škola slovanských studií (LŠSS) je prestižní mezinárodní program, který pořádá Ústav bohemistiky pro cizince a komunikace neslyšících FF UK. Letošní již 66.,ročník se bude konat od 20. července do 17. srpna 2023. LŠSS je otevřená studentům z celého světa a nabízí jim možnost studovat češtinu a blíže se seznámit s českou literaturou, historií a kulturou obecně.

Na letošní ročník se přihlásilo 137 účastníků. Účastníci pocházejí z 38 různých zemí světa. Program LŠSS je rozdělen na dopolední výuku češtiny a odpolední kulturní a společenské aktivity. Účastníci absolvují 25 vyučovacích jednotek týdně, což zahrnuje praktický jazykový kurz, výběrové semináře, workshopy, individuální fonetické konzultace a přednášky. V odpoledních a večerních hodinách se studenti mohou účastnit různých workshopů, které jsou zaměřeny na lingvistiku, literaturu, kreativní psaní, hudbu, reálie apod. Kulturní program zahrnuje procházky po Praze, návštěvy kulturních památek a víkendové výlety.

LŠSS přitahuje studenty a lingvisty z celého světa, vytváří tak prostor pro mezinárodní spolupráci a napomáhá budování síťových kontaktů a vytváření nových výzkumných projektů na poli bohemistiky. LŠSS FF UK má význam v poskytování odborné přípravy, podpoře mezinárodní spolupráce, zkoumání české kultury a identity, ale přináší i inovace do oblasti bohemistických studií.

Podporu LŠSS zajišťuje především MŠMT, Rektorát UK, děkanát FF UK.

Podrobnosti události

Začátek události