Další ročník mezinárodního dne se uskuteční v sobotu 12. října 2024 od 10:00 do 16:00 ve všech prostorách nádvoří Karolina a ve Studijním klubu Celetná. Na dvaceti stanovištích bude na návštěvníky čekat nepřeberné množství informací a zajímavostí o řemeslech, která provází lidstvo již od nepaměti.
Archiv
Navštivte Filozofickou fakultu UK na zábavném vědeckém festivalu VědaFest
Největší venkovní populárně naučná akce v České republice se uskuteční 19. června 2024 na Vítězném náměstí v Praze. Za FF UK na festivalu představí svou oborovou vědu Fonetický ústav a Ústav pro archeologii. VědaFest je určen všem zájemcům bez omezení věku, vstup je zdarma a bez předchozí registrace.
V prestižním časopise Journal of Archaeological Science vyšel článek o výzkumu dlouhých eneolitických mohyl v okolí vrchu Říp
Spoluautory článku „Neolithic long barrows were built on the margins of settlement zones as revealed by elemental soil analysis at four sites in the Czech Republic“ jsou dr. Martin Janovský a dr. Laszlo Ferenczi z Ústavu pro archeologii FF UK. Článek řeší, zda je možné na základě prvkového složení půd rozlišit pravěké obytné a rituální aktivity.
Studenti a pracovníci Ústavu pro archeologii FF UK uspěli v prestižní soutěži o Cenu Jana Rulfa
V Archeologickém ústavu AV ČR se 29. června 2023 slavnostně předaly ocenění pro nejlepší práce v oboru archeologie. V kategorii magisterských a bakalářských prací obdrželi ocenění dva studenti archeologie a v hlavní kategorii publikovaných a doktorských prací se na 3. místě umístila výzkumná pracovnice Ústavu pro archeologii FF UK Mária Vargha.
FF UK se podílí na výstavě Prvorepubliková archeologie
V pátek 1. června se na zámku v Nižboře u Berouna konala vernisáž výstavy Prvorepubliková archeologie, která bude přístupná až do konce října 2018. Výstavu uspořádal Ústav archeologické památkové péče středních Čech v Prazeve spolupráci s FF UK v rámci oslav stého výročí vzniku Československé republiky.