Filozofická fakulta UK rozvíjí spolupráci s Dillískou univerzitou

S jednou z největších indických univerzit navázal vědeckou a pedagogickou spolupráci Ústav jižní a centrální Asie FF UK a Ústav českého jazyka a teorie komunikace FF UK. Týkat se má především filologických oborů indologie a bohemistika.

Zemřela bengalistka a překladatelka Hana Preinhaelterová

Ústav jižní a centrální Asie FF UK s hlubokým zármutkem oznamuje, že v neděli 24. června 2018 zemřela ve věku nedožitých 80 let PhDr. Hana Preinhaelterová, CSc., přední česká indoložka, odbornice na bengálský jazyk a literaturu a autorka mnoha překladů.

Prezident Mongolska vyznamenal medailí Najramdal mongolistku Veroniku Kapišovskou

Cachjagín Elbegdordž udělil medailí Najramdal (Přátelství) „za vklad do prohloubení vzájemných česko-mongolských vztahů v oblasti ekonomické, společenské, kulturní a vědecké“.

Je těžké dnes najít někoho, kdo zná původní rituály, stýská si Michaela Budiman

PhDr. Michaela Budiman, Ph.D., z Ústavu jižní a centrální Asie FF UK zkoumá pohřební rituály indonéských Toradžů.