Bodové výsledky přijímacích zkoušek
Bodové výsledky první části dvoukolové přijímací zkoušky zveřejníme v informačním systému nejpozději jeden den před konáním druhé části zkoušky.
Bodové výsledky písemných zkoušek zveřejňujeme v informačním systému okamžitě po opravě testů nebo ohodnocení dodaných materiálů.
Bodové výsledky ústních zkoušek se dozvíte hned po zkoušce od zkušební komise.
Bodové výsledky přijímacích zkoušek
- V jednokolové přijímací zkoušce na bakalářské nebo navazující magisterské programy
můžete získat maximálně 100 bodů.
- Ve dvoukolové přijímací zkoušce na bakalářské nebo navazující magisterské programy
můžete v každém kole získat maximálně 50 bodů.
- Do druhého kola dvoukolové zkoušky postoupíte, pokud v 1. kole získáte aspoň 25 bodů, přičemž u některých studijních programů dosažení alespoň 25 bodů nemusí být jediným kritériem pro postup do druhého kola; v takových případech jsou přesná kritéria uvedena v odborných požadavcích pro jednotlivé studijní programy.
- U přijímací zkoušky na doktorské studijní programy můžete získat maximálně 60 bodů.
Jak probíhá počítání výsledků
Proces počítání výsledků je následující:
- Všichni uchazeči, kteří se zúčastnili přijímacích zkoušek, jsou seřazeni podle počtu získaných bodů od nejvyššího počtu bodů po nejnižší počet bodů.
- Podle toho, jaký počet přijímaných si daný program předem stanovil, se za posledním uchazečem udělá „čára“.
- Ti, co jsou nad čarou, jsou přijati. Ti, co jsou pod čarou, jsou nepřijati.
Pokud je předpokládaný počet přijímaných stanoven například na 10, a jedenáctý uchazeč získal stejně bodů jako ten desátý, udělá se čára samozřejmě až za jedenáctým uchazečem. Tj. bodová shoda s uchazečem na posledním místě znamená, že jsou přijati všichni, kteří mají stejně bodů jako ten, co se umístil na posledním místě.
Konečné výsledky přijímacích zkoušek
Termín zveřejnění konečného výsledku přijímacích zkoušek (přijat/nepřijat) najdete v harmonogramu přijímacího řízení.
O tom, že výsledky byly zveřejněny, uchazeče vždy informujeme hromadným e-mailem.
Proč se nedovím, zda jsem přijat(a), hned po zkoušce?Proč se nedovím, zda jsem přijat(a), hned po zkoušce?Systém počítá všechny výsledky všech uchazečů o konkrétní druh studia (bakalářské, navazující magisterské, doktorské) najednou.
Spočítat a zveřejnit konečné výsledky přijímacích zkoušek proto můžeme až po posledním náhradním termínu poslední přijímací zkoušky na poslední studijní program.
Kdybychom spustili počítání výsledků dříve, potom by ti uchazeči, kteří ještě na termín své zkoušky čekají, byli automaticky nepřijati.
Přijmout ke studiu bakalářského nebo navazujícího magisterského programu vás můžeme, pokud:
- doložíte předchozí vzdělání
- získáte minimálně 50 bodů
- umístíte se v pořadí odpovídajícím stanovenému předpokládanému počtu přijímaných pro daný program (pokud daný program otevíráme v prezenční i kombinované formě, je předpokládaný počet přijímaných stanoven pro každou formu studia zvlášť)
- u povinně sdruženého studia splníte výše uvedené podmínky u dvou vzájemně kombinovatelných programů
Příklad 1 – hlásíte se na program, který je možné studovat samostatněHlásíte se na program, který je možné studovat samostatněPředpokládaný počet přijímaných je 5.
U zkoušky jste získal(a) 51 bodů.
1. Petr získal 82 bodů a umístil se na prvním místě.
2. Jiřina získala 81 bodů a je druhá.
3. Eva získala 79 bodů a je třetí.
4. Karel získal 70 bodů, je tedy čtvrtý.
5. Marie získala 52 bodů a je pátá, poslední přijatá.
Vy jste se s 51 body umístil(a) na šestém místě, proto být přijat(a) nemůžete, přestože máte více než 50 bodů.
O PŘIJETÍ ROZHODUJE NEJEN POČET BODŮ, ALE I POŘADÍ!
Příklad 2 – hlásíte se na program, který je možné studovat pouze sdruženěHlásíte se na program, který je možné studovat pouze sdruženěU zkoušky jste získal(a) 100 bodů, což je nejlepší výsledek ze všech uchazečů.
Bohužel jste si ale zapomněl(a) podat přihlášku na další kombinovatelný program (nebo jste se svým bodovým ziskem v jiném kombinovatelném programu umístil(a) pod čarou), proto nemůžete být přijat(a), a to z důvodu, že nemáte druhý program do kombinace.
O PŘIJETÍ ROZHODUJE NEJEN POČET BODŮ A POŘADÍ, ALE I TO, ZDA JSTE SOUČASNĚ PŘIJAT(A) NA KOMBINOVATELNÝ PROGRAM!
Příklad 3 – hlásíte se na učitelský povinně sdružený programHlásíte se na učitelský povinně sdružený programU zkoušky jste získal(a) 100 bodů, což je nejlepší výsledek ze všech uchazečů.
Druhou přihlášku jste si podal(a) na neučitelský program a svým bodovým ziskem jste se i zde umístil(a) mezi přijaté. Tyto dva programy jsou ale navzájem nekombinovatelné, proto nemůžete být přijat(a) na povinně sdružený učitelský program, jelikož nemáte druhý učitelský program do kombinace.
O PŘIJETÍ ROZHODUJE NEJEN POČET BODŮ A POŘADÍ, ALE I TO, ZDA JSTE SOUČASNĚ PŘIJAT(A) NA KOMBINOVATELNÝ PROGRAM!
Přijmout ke studiu doktorského programu vás můžeme, pokud:
- doložíte předchozí vzdělání
- získáte minimálně 30 bodů
- umístíte se v pořadí odpovídajícím stanovenému předpokládanému počtu přijímaných pro daný program (pokud daný program otevíráme v prezenční i kombinované formě, je předpokládaný počet přijímaných stanoven pro každou formu studia zvlášť)
Přesný popis kritérií přijetí najdete v Podmínkách přijímacího řízení.
Rozhodnutí o přijetí/nepřijetí
Pokud se v informačním systému dozvíte, že jste u přijímací zkoušky neuspěl(a), odešleme vám datovou schránkou nebo poštou do vlastních rukou na kontaktní adresu uvedenou v přihlášce rozhodnutí děkana o nepřijetí ke studiu.
V případě, že je váš výsledek PŘIJAT(A) ZA PODMÍNKY PŘEDLOŽENÍ DOKLADU O PŘEDCHOZÍM VZDĚLÁNÍ, postupujte podle pokynů uvedených v SIS.