4EU+

Evropská univerzitní Aliance 4EU+ sdružuje následující univerzity: Univerzita Karlova, Heidelberg University, Paris-Panthéon-Assas University, Sorbonne University in Paris, the University of Copenhagen, the University of Geneva, the University of Milan, and the University of Warsaw.

• mobility, které probíhají na partnerských 4EU+ univerzitách bez vazby na konkrétní schválený projekt
  • mobility, které se nekonají přímo na partnerských institucích, ale mají zřejmou vazbu na aktivity 4EU+ (např. prezentace výsledků aliančního projektu, rozšíření alianční spolupráce atp.)
  • výše příspěvku je shodná s projektovými pravidly
  • maximální možnou dobou pro studentské výjezdy jsou dva měsíce

Výběrová řízení se konají 4x ročně, a to vždy na dva následující kvartály (v daném období je nutné výjezd pouze zahájit, nikoli jej absolvovat celý).

Kvartální uzávěrky:

• 15. března pro výjezdy 1. dubna až 30. září
  • 15. června pro výjezdy 1. července až 31. prosince
  • 15. září pro výjezdy 1. října až 31. března
  • 15. prosince pro výjezdy 1. ledna až 30. června

Přihlášky je možné podávat vždy od začátku měsíce dané uzávěrky, tzn. aktuálně od 1. do 15. června 2024.

• výsledky výběrového řízení jsou zaslány na e-mail do 10 pracovních dnů od uzávěrky
  • studenti obdrží finanční podporu formou stipendia po uzavření Mobility Grant Agreementadministruje Rektorát (kontaktní osoba je Mgr. et Mgr. Tereza Vosejpková)

Zahraniční oddělení
nám. Jana Palacha 2, Praha 1