Na náměstí Jana Palacha bude probíhat Měsíc pro fakultu

Vzhledem k tomu, že hlavní budova Filozofické fakulty UK bude minimálně po celý leden uzavřena, vznikne na náměstí Jana Palacha místo pro setkávání celého univerzitního společenství, ale i veřejnosti. Návrat akademického života na náměstí a do hlavní budovy FF UK je nezbytnou součástí procesu vyrovnávání se s tragickou událostí, která během krátkého okamžiku změnila život celé naší komunity.

Náměstí Jana Palacha se stane místem pro iniciativu Měsíc pro fakultu. Během čtyř týdnů zde vytvoří místo pro postupnou obnovu fakultního společenství a prostor pro vyjádření úcty.

První akcí bude průvod „Přenesení světla“, který se bude konat čtrnáct dní od tragické události. Oheň ze svíček bude symbolicky přemístěn na náměstí Jana Palacha. Zároveň budou přenesena i pietní místa od Karolina a hlavní budovy FF UK. Organizace průvodu se ujali zástupci studentských spolků Univerzity Karlovy.