Dva studenti a absolvent historie na FF UK obdrželi Cenu Jaroslava Golla

Klub autorů literatury faktu a Fakulta filozofická Západočeské univerzity slavnostně předali 17. listopadu 2023 ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje ocenění za studentské práce. Cenu Jaroslava Golla obdrželi Martin Šenk, dr. Michal Vokurka a Jonáš Vicherek. Cena oceňuje a popularizuje práce studentů historických věd.

Doktorand historie Martin Šenk byl oceněn za diplomovou práci Vitae sanctorum: úloha franské hagiografické tradice při nástupu Karlovců a absolvent historie dr. Michal Vokurka za disertační práci Panství. Vztah aristokrata k pozemkové držbě. Sasko-lauenburští vévodové 1600–1750. Student historie Jonáš Vicherek obdržel Cenu Lucie Urikové, subkategorii Ceny Jaroslava Golla udělovanou na památku zesnulé akademičky z Ústavu světových dějin FF UK, za bakalářskou práci Analýza narativů připomínající 28. říjen ve veřejné debatě v letech 1990–1993.