Devadesátky: Slovensko vs. Česko

Studentská rada FF UK, Politologický spolek POLIS a Studentská Hybernská zve na debatu, která se uskuteční 11. prosince 2023 od 19:00 v Kampusu Hybernská, kde se účastníci mohou dozvědět, co umožnilo mafii vrůst tak hluboko do našich států, získat vliv v našich tajných službách a jak toto období ovlivnilo rozdělení Československa.

Devadesátky, porevoluční doba svobody, ale také divoké privatizace, otevřeného násilí, vražd a výbuchů. Nahlédněte do období, kdy se z obyčejných veksláků stávají mafiánští bossové.

Pohled na českou stranu nabídne komentátor a autor satirického pořadu Šťastné pondělí Jindřich Šídlo a Slovensko bude reprezentovat politický komentátor a spisovatel Arpád Soltész. Oba byli novinářsky aktivní už v divokých devadesátkách, proto mohou poskytnout jedinečné výpovědi jako přímí pozorovatelé dění.

Podrobnosti události

Začátek události