Týden kulturní lingvistiky

Volné sdružení Antropolingva a Ústav bohemistiky pro cizince a komunikace neslyšících FF UK zvou na týdenní setkání zahrnující kulturnělingvistickou konferenci, pět přednášek zahraničních kolegyň z Lublinu a Kyjeva a dvě dílny, zaměřené na etnolingvistickou lexikografii a srovnávací frazeologii. Na akci vystoupí přední představitelky lublinské sémantické školy, profesorky Anna Pajdzińska, Stanislawa Niebrzegowska Bartmińskí, Dororta Filar a Aneta Wysocka z Univerzity M. Curie Sklodowské, a ukrajinská odbornice v oblasti politické lingvistiky profesorka Galina Javorska z Národního institutu pro strategická studia v Kyjevě.

Součástí bude též doprovodný program, kde vystoupí soubor Kukátkoo s poetickými texty v českém znakovém jazyce na téma „Tělo, zdraví a nemoc‟ (pondělí), inscenaci Nezvalovy Abecedy v podání divadelmní semináře pro zahraniční bohemisty (úterý), tematickou vycházku po Starém Městě (středa) a projekt studentů semináře „Rostliny pohledem etnolingvistiky a kognitivní poetiky‟ (pátek).

Více informací naleznete pod následujícími odkazy:

Podrobnosti události

Začátek události
20. 11. 2023 13:30
Konec události
24. 11. 2023 15:30
FF UK, nám. Jana Palacha 2, místnost 111 (1. patro)
Organizátor
Ústav bohemistiky pro cizince a komunikace neslyšících FF UK, volné sdružení Antropolingva
Typ události
Konference a přednášky