Debata: Kontroverzní umění, dějiny a paměť

FIlozofická fakulta UK vás srdečně zve na debatu, která je součástí doprovodného programu Letní školy badatelské výuky, pořádané ve spolupráci s FF UK. Debata se koná 24. srpna 2023v Centru současného umění DOX. Jedním z výchozích podnětů pro diskuzi bude aktuální výstava v DOXu Infamous Beauty amerického fotografa Andrese Serrana, ale i probíhající kontroverze ohledně využití uměleckých děl ve výuce dějepisu.

Můžeme s pomocí kontroverzního umění pochopit obtížná historická témata? Jaké emoce umění a dějiny vzbuzují a jak s nimi pracovat? Patří umění do dějepisu?

Jako panelisté vystoupí Tomáš Koblížek (Filosofický ústav AV ČR), Barbora Tribulová (Slovenská národná galéria), Otto M. Urban (DOX) a Václav Sixta (Ústav českých dějin FF UK).

Podrobnosti události

Začátek události