Alžběta Pomořanská: manželka, panovnice, matka

Spolek studentů historie FF UK zve na představení bakalářské práce Natálie Lisnerové, která představuje Alžbětu Pomořanskou jako ženu, která byla nejen milující manželkou, ale měla i víc co říct, než „lásko má, já stůňu“. Představení práce proběhne v místnosti P201 na hlavní budově FF UK od 19:10.

Akce je vhodná nejen pro zájemce o středověk a veřejnost, ale i pro ty, kteří se potýkají s výběrem tématu či s volbou postupu při psaní své seminární, bakalářské, diplomní či jiné práce.

Alžběta Pomořanská, čtvrtá a poslední manželka Karla IV., známá hlavně díky ztvárnění v komedii Noc na Karlštejně svou schopností lámat meče a neoblomnou láskou ke svému manželovi. Jsou to pouze pověsti anebo ověřitelné informace? A když odhlédneme od romantických představ, co vlastně obnášela její pozice manželky panovníka pozdního středověku? Alžběta potom svého muže přežila o plných 15 let; jakou provozovala samostatnou aktivitu?

Představení práce proběhne v místnosti P201 na hlavní budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy od 19:10.

Podrobnosti události

Začátek události