Filmový klub: Kód Enigmy

Dovolujeme si vás společně se spolkem Matfyzák pozvat na společné promítání filmu Kód Enigmy (The Immitation Game), jež proběhne v rámci filmového klubu FFabuly 24. ledna 2023 od 18:00 v hlavní budově FF UK v kinosále ve 4. patře (místnost P429).

Úvodního slova k filmu se ujme Štěpán Kasáček, student Matematicko-fyzikální fakulty UK. Film bude uveden v původním anglickém znění s českými titulky.

V zimě roku 1952 britská policie dostala hlášení o vloupání do domu profesora matematiky a kryptoanalytika Alana Turinga (Benedict Cumberbatch). Namísto pachatele tohoto zločinu však v poutech odvedli samotného Turinga, který byl obviněn ze sexuálních přestupků a čekal ho zničující soudní proces. Téměř nikdo ze zúčastněných nevěděl, že jde o válečného hrdinu, který se spolu s týmem podílel na prolomení kódu legendárního německého šifrovacího stroje Enigma. The Imitation Game vypráví příběh matematického génia, který díky svému úžasnému talentu pomohl zkrátit 2. světovou válku a zachránil tak tisíce lidských životů. (Forum Film CZ)

Podrobnosti události

Začátek události