Článek otištěný v časopise Estetika vydávaným na FF UK obdržel cenu za nejlepší článek roku 2022 v oboru estetika

Simon Høffding, Carlos Vara Sánchez a Tone Roald byli oceněni za text “Being Moved by Art: A Phenomenological and Pragmatist Dialogue”, který vyšel v časopise Estetika: The European Journal of Aesthetics vydávaný FF UK společně s Helsinki University Press. Ocenění uděluje od roku 2015 Finská společnost pro estetiku.

Článek vychází z několika fenomenologických rozhovorů s návštěvníky galerií výtvarného umění. Strukturu a dynamiku intenzivních estetických prožitků pak autoři interpretují pomocí pojmů Johna Deweyho a Mikela Dufrenna.

Podle Dr. Harriho Mäcklina z Helskinské univerzity, který cenu jménem společnosti udělil, je článek „svým tématem nesmírně poutavý a zároveň objevný tím, jak spojuje teoretické a empirické metody.“

Časopis Estetika vychází dvakrát ročně a je plně k dispozici na webových stránkách estetikajournal.org.