Centrum pro studium holokaustu a židovské literatury FF UK spolupořádalo mezinárodní konferenci k Terezínské deklaraci

Třídenní konference, která se konala na začátku listopadu na Ministerstvu zahraničních věcí, se zabývala současným nárůstem antisemitismu, xenofobie a rasismu, vyzdvihla roli vzdělávání a účastníci vyzvali k nápravě křivd z období holokaustu. Událost, která proběhla jako jeden z důležitých milníků českého předsednictví v Radě EU, se soustředila i na humanitární situaci na Ukrajině.

V rámci hlavních přednášek a dvou bloků „Terezín after Three-quarters of a Century“ a „Reflecting upon the Holocaust“ vystoupilo celkem dvanáct přednášejících z Univerzity Karlovy a dalších evropských univerzit.

Setkání expertů v Trauttmansdorffském paláci slavnostně zahájila rektorka Univerzity Karlovy prof. Milena Králíčková, dále promluvil proděkan pro zahraničí FF UK dr. Milan Žonca a ředitelka Ústavu české literatury a komparatistiky FF UK doc. Libuše Heczková.

Celý program se záznamy panelů je dostupný zde.