Rektorka UK prof. Milena Králíčková vůbec poprvé předala Cenu manželů Coriových za vytváření rovných příležitostí, a to prof. Aleně Macurové z Ústavu bohemistiky pro cizince a komunikace neslyšících FF UK. Cenu Arnošta z Pardubic za vynikající pedagogickou činnost převzal prof. Petr Čermák z Ústavu románských studií FF UK a čestné uznání v rámci Cen Grantové agentury UK obdržela doktorandka klasické archeologie Kristina Doležalová.
Prof. Alena Macurová je zakladatelka v českém kontextu zcela nového oboru – lingvistiky znakových jazyků a Deaf Studies. V roce 1998 stála u zrodu oboru Čeština v komunikaci neslyšících na FF UK, který se později transformoval na současný bakalářský studijní program Jazyky a komunikace neslyšících a navazující magisterský studijní program Čeština v komunikaci neslyšících. Díky ní se v akademickém prostředí začal rozvíjet výzkum českého znakového jazyka a v roce 1998 byl český znakový jazyk legislativně kodifikován a postaven na úroveň mluveným jazykům.
Významným dílem také přispěla k proměně pohledu české veřejnosti na neslyšící a znakový jazyk, byla propagátorkou kulturně-lingvistického přístupu k hluchotě. Její zásluhou získali neslyšící širší přístup ke vzdělávání, mohli začít studovat na vysokých školách, do škol nižšího vzdělávacího stupně začaly pronikat vhodnější metody založené na bilingválním přístupu. Spolu s týmy, jež sestavila a koordinovala, připravila několik učebnic češtiny pro neslyšící a podílela se na řadě vzdělávacích projektů a programů.
Cena je pojmenována po manželích Coriových, kteří v roce 1947 společně obdrželi Nobelovu cenu za fyziologii a lékařství. Gerty Theresa Coriová se tak stala první ženou na světě, která získala toto ocenění v lékařství. Manželé Coriovi se poznali na Karlo-Ferdinandově univerzitě v Praze, kde oba absolvovali medicínu. I když oba pocházeli z Prahy, od dvacátých let žili trvale v USA a pro Nobelovu cenu už si šli jako američtí občané.
Prof. Petr Čermák obdržel ocenění za svou vynikající pedagogickou činnost. Na Ústavu románských studií FF UK působí již téměř 30 let a celý svůj profesní život zasvětil pedagogické a vědecké práci pro univerzitu. Zabývá se především synchronním studiem španělštiny, zejména její morfologií a syntaxí. Během své kariéry publikoval mnoho skvělých učebních textů. Vedl a nadále vede nesčetné bakalářské, magisterské i doktorské práce.
Mgr. Kristina Doležalová převzala čestné uznání v rámci Cen Grantové agentury UK za mimořádný vědecký výsledek dosažený v rámci podpory agentury. Doktorandka na Ústavu pro klasickou archeologii FF UK se zaměřila na studium mlecích kamenů z lokality Kaymakçı (Turecko) z doby bronzové, u nichž zkoumala jejich provenienci i stopy opotřebení. Pomocí inovativní experimentální metody využívající replik kamenných mlecích nástrojů přispěla k poznání procesů spojených s mletím a drcením rostlinné i živočišné potravy. V programu Otevřená věda zapojila do těchto experimentálních aktivit i středoškolské studenty. Výsledky prezentovala na mezinárodních konferencích i v prestižních časopisech. Tyto výstupy lze považovat za excelentní v rámci celé české archeologie.