Volby do Studentské rady FF UK se uskuteční již 16. října

Studentská rada FF UK je výkonným orgánem Studentského fondu FF UK, z. s., jehož cílem je pomáhat studentům komunikovat s vedením, hájit jejich zájmy, organizovat studentský život a také pomáhat rozvíjet a koordinovat spolkový život na fakultě. Nejvyšším orgánem fondu je valná hromada, kde si studující každý rok volí sedm nových radních a tři revizní komisaře nebo komisařky. Dalších pět radních pak volí spolkové kolegium, které se sejde 23. října 2024 od 18:00 v místnosti P104 na hlavní budově FF UK.

Kandidatura se podává především v místě konání valné hromady. Každý kandidát nebo kandidátka dostane příležitost během valné hromady přednést svůj kandidátský projev, ve kterém bude mít možnost se voličům představit.

Kandidovat je možné i v nepřítomnosti. Je však potřeba kandidaturu oznámit e-mailem na adresu sr@ff.cuni.cz nejpozději do středy 16. října do 16:00. Taková kandidatura bude přijata, pokud budou splněny všechny její náležitosti, tedy: kandidát/ka v e-mailu uvede ročník a formu (Bc./Mgr./Ph.D.) svého studia, studijní program a kontaktní e-mail. E-mail by měl obsahovat také informace o datu narození a bydlišti uchazeče/ky (tyto informace jsou neveřejné a slouží pouze pro účely oficiálního protokolu z voleb). Kromě toho může kandidát/ka na stejný e-mail zaslat také svůj volební projev, video nebo prezentaci, kterou by se mohl/mohla i přes svou nepřítomnost představit voličům na valné hromadě.

Hlasování na dálku není možné.