Dar od prof. Maghiela van Crevela je začátkem spolupráce Katedry sinologie FF UK s Univerzitou v Leidenu

Na závěr mezinárodní Letní školy čínské poezie, kterou na počátku září uspořádalo Mezinárodní sinologické centrum Chiang Ching-kuovy nadace při UK, předal prof. Maghiel van Crevel z Univerzity v Leidenu dr. Šárce Masárové vzácný dar pro knihovnu Katedry sinologie FF UK. Jedná se o první dvě čísla legendárního samizdatového časopisu Jintian 今天, který začal vycházet na konci roku 1978 v Pekingu, v době občanského hnutí Zdi demokracie.

Prof. van Crevel tak symbolicky zahájil spolupráci v oblasti výuky a výzkumu moderní čínské literatury mezi katedrou na FF UK a Ústavem areálových studií na Univerzitě v Leidenu.