Filozofická fakulta UK spolupořádala mezinárodní konferenci na téma kazatelství a konfliktu

Kazatelství a konflikt se ukázalo být nosným tématem, posterová sekce úspěšně představila 15 projektů začínajících výzkumnic a výzkumníků. Konference se aktivně zúčastnilo 46 odborníků ze 16 zemí světa, navíc přijelo 44 pasivních účastníků. Prostřednictvím Blended Intensive Program v rámci Erasmus+ dorazilo také 21 studujících a vyučujících z šesti partnerských univerzit, na které čekal zvláštní program nad rámec sympozia v Národní knihovně, kde měli příležitost studovat relevantní středověké rukopisy.

V rámci konference se uskutečnil také doprovodný program na Sázavě a v Kutné Hoře a exkurze do Židovského muzea, Anežského kláštera či Nostické knihovny. Program celkově přispěl k internacionalizaci na FF UK a ukázal, že interdisciplinární medievistika má smysl a konflikty se jí týkají pouze jako badatelská témata.

Podrobný program celého sympozia naleznete zde.