Studentka sociologie na FF UK Jana Spurná se umístila se svou bakalářskou prací na prvním místě v soutěži o Cenu Edvarda Beneše a Czech Envi Thesis

Bakalářská práce „Typy plýtvání potravinami v českých domácnostech“ studentky sociologie pod vedením dr. Evy Richter z Katedry sociologie FF UK byla oceněna hned dvakrát. Cenu Edvarda Beneše uděluje město Sezimovo Ústí v oboru sociologie nebo historie 20. století. Soutěž Czech Envi Thesis oceňuje práce, které se zabývají problematikou životního prostředí.

Práce Jany Spurné přináší přehled existujících empirických studií, které uplatnily segmentaci různých národních populací, a jejich srovnání z hlediska motivací a důvodů pro plýtvání potravinami v domácnostech. Takovou segmentaci pak autorka sama realizuje pomocí analýzy dat reprezentativních pro českou populaci.

Bakalářskou práci Jany Spurné hodnotila komise jako vynikající a nadstandardní vzhledem ke kvalitě obsahu i výsledků, ocenila analytické postupy přesahující znalosti studentů bakalářského stupně a provedení analýzy dobře, informovaně a se zajímavými výsledky, které byla autorka schopna interpretovat a diskutovat.