Obnova akademického života na fakultě

Výuka a zkoušení po zbytek zimního semestru (tj. do 12. 1. 2024)

Snažíme se o maximální vstřícnost vůči studujícím, aby ti, kteří budou moci postupovat ve studiu podle plánu, mohli, a ti, kteří nemohou, měli možnost, jak si studium rozvolnit. V současné chvíli projednáváme různé možnosti a studující budou informováni včas.

Do konce semestru (tj. do 12. 1. 2024) je zrušena výuka, avšak v týdnu 8.–12. 1. 2024 je možno dle uvážení, možností a sil jednotlivých kateder a ústavů organizovat setkání vyučujících se studujícími, jejichž účelem ale nebude výuka. Tato případná setkání jsou ze strany studujících, kateder, ústavů a zaměstnanců zcela dobrovolná. V rámci přípravy na tato setkání bude všem vyučujícím poskytnuta psychologicko-pedagogická instruktáž a podpora.

Zkouškové období proběhne podle harmonogramu akademického roku, tj. 15. 1.–18. 2. 2024. Veškeré atestace budou probíhat na bázi dobrovolnosti. Státní závěrečné zkoušky budou probíhat také na bázi dobrovolnosti. Neúčast na státních závěrečných zkouškách v lednu/únoru 2024 u nikoho neohrozí možnost úspěšně dokončit studium.

Studium postgraduálních studentů se sice částečně řídí jinými pravidly a předpisy, ale realizace jejich studia bude probíhat v obdobných obrysech. Zahraniční studenti a studentky jsou postupně kontaktováni a informováni o konci výuky a průběhu zkouškového období.

Hlavní budova Filozofické fakulty Univerzity Karlovy

Hlavní budova zůstává z technických důvodů minimálně do konce ledna uzavřena. Všechny knihovny sídlící na hlavní budově budou nejméně do konce ledna zavřené a knihy se v těchto knihovnách nebudou půjčovat ani do nich vracet (kam bude možné knihy vracet, bude upřesněno později). Knihovny v ostatních budovách FF UK budou od začátku ledna v běžném provozu.

Na náměstí Jana Palacha bude probíhat MĚSÍC PRO FAKULTU

Vzhledem k tomu, že bude hlavní budova Filozofické fakulty UK z technických důvodů minimálně po celý leden uzavřená, chceme vytvořit místo pro setkávání celého univerzitního společenství, ale i veřejnosti. Návrat akademického života a obnovení náměstí Jana Palacha coby domovského prostoru je nezbytnou součástí procesu smíření se s tragickou událostí, která během krátkého okamžiku změnila život celé komunity. Měsíc pro fakultu bude zahrnovat různé události, jež se nyní připravují.

Stávající pietní místa u Karolina a u hlavní budovy FF UK budou zachována do 3. 1. včetně, poté budou „přenesena” právě na náměstí Jana Palacha.

Podpora

Všichni zaměstnanci a studující mohou kdykoliv využít nabídku krizové pomoci https://cuni.cz/UK-13267.html. Nabídku průběžně rozšiřujeme o další možnosti a postupně všem studujícím a zaměstnancům fakulty nabízíme možnosti skupinové psychologické podpory.

Další informace

Setkáváme se s velkým množstvím dotazů na samotný incident, dle pokynu Policie ČR dočasně na toto téma neposkytujeme rozhovory či jiná veřejná prohlášení. Další informace budou poskytnuty na setkání vedení UK a vedení FF UK s médii dne 4. 1. 2024.

Jsme s vámi všemi v těchto nelehkých chvílích a ve svých myslích i nadále zůstáváme s rodinami zemřelých i zraněných.