Zajímají vás praktické možnosti uplatnění vašeho výzkumu? Navštivte interaktivní seminář určený pro členy akademické obce FF UK

Seminář FF UK a Centra pro přenos poznatků a technologií UK (CPPT UK) nazvaný Vaše výzkumné téma: Uplatnění, o kterém jste možná nepřemýšleli je určený pro mladé i zkušené vědce, doktorandy, postdoktorandy i podpůrné administrativní pracovníky z FF UK. Konat se bude 29. listopadu 2023 od 13:00 do 14:30 v hlavní budově FF UK v místnosti P326.

Na interaktivním semináři lektoři představí, proč je důležité se na výzkum dívat v širších souvislostech, jaké jsou praktické možnosti uplatnění vlastního výzkumu, jeho výsledků a vlastní expertízy, jaké jsou aktuální trendy na zahraničních univerzitách a v Evropě, které ovlivňují dostupnost finančních zdrojů, a jakou pomoc můžete získat od FF UK i CPPT UK.

Seminář ukáže konkrétní příklady uplatnění výsledků výzkumu, praktické tipy zaměřené na téma zhodnocování poznatků ve vědě nebo na to, jaký pozitivní a praktický dopad může mít výzkum nebo téma dizertace na společnost. Poskytne také kontakty na experty z Centra pro přenos poznatků a technologií UK z FF UK, kteří dovedou poradit a pomoci – ať už teď, nebo v budoucnu. Účastníci budou mít též příležitost pokládat otázky inovačnímu skautovi FF UK Lukášovi Macenauerovi (Oddělení komerčních programů a mezisektorové spolupráce FF UK). Seminář povede zástupkyně a zástupce ředitelky CPPT UK dr. Ivana Sýkorová a Jiří Valach.

Účastníci se musí předem registrovat zde.

Mgr. Ivana Sýkorová, Ph.D.
Zástupkyně ředitelky Centra pro přenos poznatků a technologií UK

Dr. Ivana Sýkorová zaštiťuje na Univerzitě Karlově oblast uplatňování výsledků výzkumu z humanitních a společenskovědních oborů. Zároveň je aktivní v mezinárodní komunitě zástupců univerzit i aplikační sféry pro rozvoj této oblasti včetně diskuse pozitivního dopadu na společnost. Provází vědce procesem hledání vhodného uplatnění jejich výsledků výzkumu a řídí konkrétní spolupráce s externími partnery. Má dlouholetou zkušenost z oblasti grantové podpory základního i aplikovaného výzkumu a řízení vědeckých projektů, včetně TA ČR GAMA a ÉTA.

Mgr. Jiří Valach
Zástupce ředitelky Centra pro přenos poznatků a technologií UK

Jiří Valach propojuje vědce z Univerzity Karlovy a externí partnery – firmy, neziskové organizace a ministerstva – již od roku 2006. Pomáhá hledat společný jazyk na jedné straně mezi vědci či děkany fakult a manažery firem a na druhé mezi náměstky na ministerstvu nebo řediteli neziskovek. Je přesvědčený, že spojení know-how a praxe přináší užitek jednotlivcům i celé společnosti.