Zájemci se mohou přihlašovat do soutěže o Cenu Wernera von Siemense 2023

Prestižní cena se uděluje studentům, vedoucím prací a školitelům, mladým vědcům a nejlepšímu pedagogovi. Přihlášky můžete podávat do 30. listopadu.

Cílem soutěže pod záštitou ministra školství, mládeže a tělovýchovy a ministra průmyslu a obchodu je oceňovat autory nejlepších studentských/absolventských a vědeckých prací a pedagogy vysokých škol. Oceňují se práce zaměřené na všechny technické obory a přírodní vědy (včetně např. IT a medicínských oborů). Snahou je tak přispět k rozvoji českého vysokého školství, vědy a výzkumu ve všech vypsaných kategoriích i zvláštních oceněních.

Vítězné práce vybírají nezávislé komise složené z rektorů a prorektorů předních českých univerzit, předsedkyně Akademie věd a ředitelů ústavů AV. Soutěžní kategorie reflektují aktuální potřeby ve společnosti a ve vědě.

Cena se uděluje v těchto kategoriích:

• Nejlepší pedagogický pracovník
  • Nejvýznamnější výsledek základního výzkumu
  • Nejlepší diplomová práce
  • Nejlepší disertační práce
  • Zvláštní ocenění za překonání překážek při studiu
  • Zvláštní ocenění generálního ředitele společnosti Siemens za vynikající kvalitu ženské vědecké práce
  • Nejlepší absolventská (diplomová/disertační) práce zabývající se tématy konceptu Průmysl 4.0
  • Nejlepší absolventská (diplomová/disertační) práce – Chytrá infrastruktura a energetika)

Do kategorie Nejlepší pedagogický pracovník navrhuje účastníky rektorka nebo prorektor univerzity, do dalších kategorií se autoři prací přihlašují sami. Návrhy v rámci této kategorie posílejte nejpozději do pátku 15. listopadu 2023 na anna.konradova@ruk.cuni.cz.