Přijďte se dozvědět více o možnostech studia v zahraničí na akci „Ochutnej Erasmus!“

Akce se koná při příležitosti oslav Erasmus days 14. října 2023 od 17:00 do 22:30 v Kině 35 (Francouzský institut v Praze, Praha 1). Návštěvníci si zde kromě informací o programu Erasmus mohou vyslechnout zkušenosti českých absolventů tohoto programu nebo se podívat na filmy o evropské mobilitě. Akci spolupořádá Velvyslanectví Španělska, Řecka a Irska, německý DAAD Information Point, Polský institut a kancelář Campus France. Vstup a občerstvení zdarma pro všechny účastníky.

Program

17:00: Otevření informačních stánků s informacemi o studiu v jednotlivých zemích organizátorů, otevření fotokoutkuV

17:30–18:45: Film Citizen Europe s anglickými titulky zachycuje osudy pěti „erasmáků“, kteří buď pracují, studují nebo jsou dobrovolníky napříč Evropou.

18:45–19:30: Svědectví bývalých „erasmáků“ v českém jazyce

19:30–20:15: Ochutnávka jídla ze zemí organizátorů

20:15–22:30: Film Measuring the World v německém znění s anglickými titulky o dvou největších myslitelích 19. století, matematikovi Carlu Friederichovi Gaussovi a vědci Alexanderovi von Humboldtovi, kteří zasvětili svůj život studiu měření a pochopení světa, ve kterém žili.

Počet míst je omezen, zaregistrovat se můžete zde. V případě dotazů se obraťte na e-mail chloe.rebena@ifp.cz.