Filozofická fakulta UK hostí mezinárodní konferenci Asociace jazykových škol

Již 11. ročník mezinárodní konference s podtitulem „Moderní přístupy ve výuce jazyků 2023“ se uskuteční 14. října 2023 v hlavní budově FF UK. Konference je určena pro lektory a učitele cizích jazyků a je největší událostí svého druhu v České republice.

Pravidelně se jí účastní kolem 500 lektorů jazyků, učitelů ze základních a středních škol či vysokoškolských pracovišť. Pro tento rok organizátoři připravili přes 50 přednášek, workshopů a seminářů v šesti paralelních jazykových sekcích. Kromě různorodých témat pokrývajících širokou škálu aspektů výuky jazyků se o dynamiku konference postará i mix přednášejících. Své příspěvky přednesou jak metodici a lektoři z praxe či tvůrci výukových materiálů, tak i univerzitní pedagogové a odborníci z různých oblastí světa byznysu.

Na konferenci vystoupí také přednášející z FF UK – dr. Magdalena Kučerovádr. Javier González LozanoÚstavu románských studiídr. Jitka VeroňkováFonetického ústavu.

Novinkou letošního ročníku je odborná sekce určená učitelům všech jazyků. Kromě univerzálně aplikovatelných didaktických postupů se bude věnovat umělé inteligenci. Konferenci zakončí panelová diskuze „Jak ovlivní AI to, jak učíme jazyky“.

Kromě nabitého programu v přednáškových sálech bude své produkty a služby prezentovat i 23 partnerů z řad vydavatelství, prodejců cizojazyčné literatury či tvůrců aplikací.