Mladí akademici ze zahraničí mohou prostřednictvím Fondu JUNIOR žádat o až dvouletý pobyt na FF UK

Cílem fondu JUNIOR je získat perspektivní zahraniční výzkumné pracovníky na pozici postdoktorandů, kteří budou provádět výzkum v konkrétní vědní oblasti. Hlavní podnět vychází vždy z příslušného pracoviště nebo fakulty či jiné součásti UK, která má zájem o výzkum v rámci specifického vědeckého projektu.

Výběr výzkumných pracovníků provádí v první řadě příslušné výzkumné pracoviště nebo oddělení fakulty (či jiné součásti UK), které je za výzkum zodpovědné; ve druhém kroku univerzitní komise, která provádí konečný výběr.

Veškeré podrobnosti naleznete na webových stránkách: Fond JUNIOR

Přehled projektů na FF UK

• Towards a contrastive functional grammar for non-native learners: Tackling the function in Slavic Languages
  • German Literature of Bohemian Lands in Intercultural and Spatial Perspective Ibero-American Studies