Studenti Ústavu bohemistických studií FF UK zvou na projekci filmové povídky Franz Kafka: Dopis otci

Premiéra filmové povídky, která je závěrečným projektem divadelního semináře studentů bohemistiky pro cizince, se bude promítat 17. května od 17:00 v projekčním sále ve 4. patře hlavní budovy FF UK.

U příležitosti 140. výročí narození autora vytvořily vyučující semináře dr. llona Starý Kořánová a dr. Martina Frejová Krátká z Ústavu bohemistických studií FF UK spolu se studenty semináře scénář na základě Kafkova Dopisu otci, který následně nastudovali a převedli do filmové podoby. Po projekci, jež trvá přibližně 20 minut, proběhne o projektu diskuse.

Hrají studenti Helena Vostry, Simona Li Jianing, Vašek Wu Yuchi, Daria Navolneva, Nina Jin Derong, Šárka Wu Siun, Tereza Chen Hai Xin, Daria Sergeeva, Gabriel Papineschi, Nikita Zhiganov. O režii a produkci se postaraly dr. Ilona Starý Kořánová a dr. Martina Frejová Krátká, o kameru Edita Kainrathová, masku a kostýmy Aleksandra Stankova a střih a postprodukci Leon Matras.