Na Univerzitě Karlově se uskutečnil Rektorský sportovní den

Rektorský sportovní den se konal 10. května 2023 a studentům, zaměstnancům fakult a pracovníkům rektorátu Univerzity Karlovy nabídl více než 25 sportovních aktivit.

Letos byla poprvé zařazena i soutěž reprezentačních družstev jednotlivých fakult a rektorátu. Síly mezi sebou poměřily dva rektorátní týmy a fakulty 1. LF, 3. LF, PF, PřF, FF, FSV a FaF UK z Hradce Králové. Soutěžící se utkali ve čtyřboji, který zahrnoval hod koulí, hod oštěpem, skok do dálky a štafetový běh na 200 metrů.

Tým Filozofické fakulty UK sestavený z členů kolegia děkanky, jehož mentorkou byla Věra Hrazdírová z Katedry tělesné výchovy FF UK, dosáhl výborného výsledku a v konečném součtu skončil druhý, za rektorátním týmem „A“. Třetí místo obsadil tým 3. LF UK.