Francouzská státní tajemnice pro evropské záležitosti Laurence Boone navštívila Univerzitu Karlovu

Po setkání se zástupci vlády a senátu přednesla 27. dubna 2023 projev ve Vlasteneckém sále Karolina, kde ji přivítala prorektorka UK prof. Voldřichová Beránková, dr. Zora Hesová z Ústavu politologie FF UK a za studenty Jan Kolínský ze spolku studentů politologie POLIS.

Ve svém projevu Laurence Boone v detailu nastínila vizi cesty k silné Evropě na poli evropské průmyslové politiky, obranné strategie a energie. „Evropa si musí být vědoma toho, že nutnost strategického jednání a geopolitický tlak tu s námi dlouhodobě zůstanou. Proti všem skeptickým hlasům prokázala Evropa v posledních dvou letech vysokou míru jednoty a akceschopnosti, které je třeba dále rozvíjet,“ pronesla v Karolinu francouzská státní tajemnice.

Vyzdvihla zejména potřebu identifikovat klíčová průmyslová odvětví pro budoucnost. Za ně považuje obranu, zdravotnictví a digitální průmysl. V těchto sektorech je do budoucna nutné zařídit bezpečné zdroje a obchodní podmínky.